Macko - Min latinska italienska svartgrå bok

Antonio Macko har satt ihop den här boken på 288 sidor som visar upp hans distinktiva stil i latinska/italienska. En pionjär inom Chicano-tatueringar, Macko skapade på egen hand de populära La Payasa clownfigurerna som så många tatuerare har anammat i sitt arbete.
En kombination av tatueringar, fotografier och teckningar, tar Mackos arbete svart och grå Chicanotatueringar och lägger till en fräsch latinsk twist.
Viktiga egenskaper:
- Inbunden
- Mått: 24 x 32 cm
- Sidor: 288
Alla beställningar som betalas före Kl 16:00 kommer att skickas samma dag (på en arbetsdag) via den tjänst du väljer.
De tillämpliga leveranskostnader varierar beroende på storlek och vikt på din beställning, och börjar från bara Kr 93.00 med UPS. Nästa arbetsdag leveranser finns också i vissa områden
Vänligen klicka här för att titta på garantiinformation.


