NYTT
truck

Handla för 1550 kr och få fri leverans på det svenska fastlandet!

Låda med 12 BIOTAT blandade mjuka tatueringssmör 50 ml studiodisplay

Slut i lager

BTAT-ASBUT50/12
757,00 kr 605,60 kr
  • Add To Wish List
  • Skapa ny önskelista

Blanda det och håll det smidigt - lådan med BIOTAT blandade mjuka tatueringssmör ger dig det bästa av alla världar. Med 12 burkar à 50 ml i en färdig display är det perfekt för artister som vill ha variation på sin station och alternativ för varje kund.

Läs hela beskrivningen
Beskrivning

Blanda det och håll det smidigt - lådan med BIOTAT blandade mjuka tatueringssmör ger dig det bästa av alla världar. Med 12 burkar à 50 ml i en färdig display är det perfekt för artister som vill ha variation på sin station och alternativ för varje kund.

Detta blandade paket innehåller en blandning av BIOTAT:s kännetecknande dofter, vilket låter dig variera mellan behandlingarna och ger kunderna ett val: Zen, Candy, Zest och Clove. Från sött och njutbart till fräscht och energigivande, få samma funktion för alla humör.

Detta veganska mjuka smör är fullpackat med shea- och mangosmör, olja från kokos och druvkärnor och berikat med Biotat nejlikeextrakt. Det minskar naturligt rodnad och inflammation samtidigt som det gör det bekvämt för kunderna under långa behandlingar. Efter tatuering skyddar den och lindrar det färska bläcket för snabbare och lyckligare läkning.

Bruksanvisning: Applicera direkt på huden under tatuering som ett mjukt glidmedel eller efteråt som ett veganskt smör för eftervård som lindrar och skyddar.

Viktiga egenskaper:

  • Volym: 50 ml per burk, förpackning med 12 studiodisplay
  • Blandade dofter: Zen, Candy, Zest och Clove
  • Naturlig färg
  • 100 % vegansk och fri från grymhet
  • Naturligt bedövningsmedel med nejlikeolja - fritt från lidokain
  • Minskar rodnad, inflammation och obehag
  • Antiinflammatorisk, antibakteriell, antimikrobiell och motverkar svamp
  • Trädfria etiketter och miljövänlig förpackning
  • Tillverkat i Storbritannien
  • Fri från klorhexidin och syntetiska kemikalier
Mer information
Volym (ml) 50ml
Leverans

Alla beställningar som betalas före Kl 16:00 kommer att skickas samma dag (på en arbetsdag) via den tjänst du väljer.

De tillämpliga leveranskostnader varierar beroende på storlek och vikt på din beställning, och börjar från bara Kr 93.00 med UPS. Nästa arbetsdag leveranser finns också i vissa områden

Garanti

Vänligen klicka här för att titta på garantiinformation.

Write Your Own Review
Du recenserar: Låda med 12 BIOTAT blandade mjuka tatueringssmör 50 ml studiodisplay
loader

check-circle You submitted your review for moderation.

Detta formulär skyddas av reCAPTCHA – Googles sekretesspolicy och användarvillkor gäller.

Hej. Behöver du hjälp?